8.11.2021 r. Robocza wizyta w Łodzi

FOTORELACJE » 8.11.2021 r. Robocza wizyta w Łodzi

 

W dniu 8 listopada 2021 roku z roboczą wizytą w Łodzi była delegacja Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Organizatorem wyjazdu był Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku w porozumieniu z Departamentem Pracy, Edukacji Kultury Urzędu Miasta Łodzi. Wizyta mogła się odbyć dzięki wsparciu i inicjatywie Starosty Malborskiego Mirosława Czapli.

Dyrektor Wydziału Edukacji Stanisław Sumowski, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej Waldemar Kuliński i zastępca Bogusław Wanat oraz z-ca dyrektora ZSP nr 4 Grzegorz Naklicki spotkali się z Piotrem Borsem - dyrektorem Departamentu. Omówiono wstępne założenia współpracy w zakresie doskonalenia kształcenia zawodowego i wymiany doświadczeń w tym zakresie. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Wydziału Edukacji Elżbieta Modrzejewska.

Delegacja miała okazję zwiedzić Centrum Nauki i Techniki i poznać ofertę dla młodzieży - edukacji ekologicznej, poznawania nowości technologicznych i zdobyczy nauki; możliwości zajęć laboratoryjnych i warsztatowych. Dyrektorzy mieli także możliwość poznać pracownie specjalistyczne Technikum nr 3 w Łodzi mając na uwadze kształcenia w zawodach związanych z technikami odnawialnymi energii i instalacjami budowlanymi. W Zespole Szkół Gastronomicznych zobaczyli nowoczesne pracownie kucharskie, cukiernicze, obsługi i przygotowania posiłków przez kelnerów czy restaurację prowadzoną przez uczniów.

Poznając nowoczesne technologie i nowe zawody oraz dzieląc się doświadczeniami - spotkanie to stało się inspiracją dla naszych placówek do wdrożenia w przyszłości nowych zawodów do swojej oferty edukacyjnej. To początek dalszej współpracy oraz wymiany młodzieży.                                        

 

 Materiał : https://powiat.malbork.pl/strona/robocza-wizyta-w-lodzi